Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Zarządzanie czasem - Artykuły

Zarządzanie czasem

Twój czas należy do Ciebie

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Bartłomiej Dymecki | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Tym wpisem chcę rozpocząć temat skutecznego zarządzania czasem, który ostatnio strasznie mnie fascynuje. Uwielbiam myśleć o czasie. Na różne sposoby i w różnym kontekście. Planowanie czasu, zarządzanie sobą w czasie i tak dalej. Z jednej strony czas jest łatwy do policzenia, a z drugiej jest kompletną abstrakcją. Jeśli chcemy poważnie rozmawiać o korzystaniu z czasu, to najpierw musimy zadać sobie inne, fundamentalne pytanie ...

Więcej czasu: połącz zadania

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Ile rzeczy masz jutro do zrobienia? Prawdopodobnie paskudnie dużo i właściwie nie do ogarnięcia w 24h. A przecież jeszcze chciałbyś pospać.

Jeśli jednak zaczniesz się zastanawiać czy pewnych zadań nie da się połączyć – to może się okazać, że nie dość, że zyskasz sporo czasu, to jeszcze wyłapiesz parę fajnych plusów.

Poznaj 10 faktów, które pomogą Tobie zdobyć więcej czasu (nawet jeśli myślałeś, że to niemożliwe...)

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Marcin Kijak | Materiał pochodzi z artelis.pl

Jedną z najczęściej słyszanych odpowiedzi od ludzi jest "Nie mam czasu". Odpowiedź ta pada przy niemal każdym rodzaju pytania, zarówno od znajomych, jak i obcych osób. Kiedyś, swego czasu pracując w WWF’ie (World Wide Fund for living planet) miałem za zadanie zatrzymywać i edukować ludzi na tematy związane z ochroną przyrody. 95% osób które starałem się zatrzymać, mówiła „nie mam czasu”. Odpowiedź taką spotykamy też, próbując namówić kogoś znajomego aby przeczytał ciekawą książkę, poszedł na kurs czy szkolenie, mogące poprawić jakość jego życia...

Większa efektywność dzięki GTD

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z artelis.pl

Getting Things Done czyli GTD, to po spolszczeniu: "efektywne załatwianie swoich spraw". Dla mnie GTD oznacza nic innego jak efektywność działania, czy też produktywność osobistą - skuteczne posuwanie się do przodu w gąszczu rzeczy które muszę zrobić na wczoraj, na dziś i na jutro.

Każdy z nas ma coraz więcej rzeczy do zrobienia i jak się okazuje, coraz trudniej jest się z tym uporać metodami wyłącznie domowymi - przypominające supełki, notatki w telefonie czy zapiski na kartce - to przy obecnej ilości spraw jaką przeciętny Kowalski, Ty czy ja mamy do załatwienia, nie wystarczają i wymagają mocnego wsparcia.

Zasada Pareto (zasada 80/20)

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Robert Landowski | Materiał pochodzi z artelis.pl

Jeszcze dobrych kilka lat temu dostęp do Internetu mieli nieliczni. Dzisiaj, szczególnie młodzi ludzie coraz częściej korzystają z tego dobrodziejstwa, choć spora część Internautów wykorzystuje tą globalną sieć, jako rozrywkę. Cóż, można i tak, jednak w ten sposób nie zarobimy pieniędzy.

Z czasem wyniki te rozszerzono na inne aspekty naszego życia codziennego a zasada Pareto stała się dziś bardzo popularna w biznesie.

Prawo Parkinsona: czas

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z artelis.pl

Wiesz co to "syndrom studenta"?

Nic innego jak odkładanie nauki przed egzaminem, aż do samego egzaminu. Chyba każdy przez to przeszedł - i to nie koniecznie na studiach. Po prostu lubimy odkładać tak długo, jak się da - aż nadchodzi godzina "zero" gdy trzeba się sprężyć.

Cyril Northcote Parkinson zaobserwował to zjawisko maksymalnego rozwlekania czynności przy okazji swoich badań i ... mamy prawo Parkinsona.

Co by było gdybyś to zrobił teraz?

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomek Urban | Materiał pochodzi z artelis.pl

"Co masz zrobić dziś, zrób po jutrze, będziesz miał 2 dni wolnego"
"Muszę odpocząć"
"Mam za dużo rzeczy do robienia, nie mogę zrobić nic więcej"
"Nie mam na to czasu"
"Zrobię to jutro"
"Zanim to zrobię to posprzątam"
"Nie wiem jak to zrobić"
"Jestem zmęczony"

Ceń Swój Czas!

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Artur Król | Materiał pochodzi z www.projektsukces.pl

"Nie mam na to czasu."
"Chciałbym, ale nie wyrobię się."
"Strasznie mi sie to podoba, szkoda że nie moge znaleźć czasu, żeby samemu to zrobić."

Czy brzmi to znajomo?

Warto zadać jednak pytanie, czy faktycznie nie masz tego czasu, czy jedynie nie nauczyłeś się go skutecznie tworzyć?

Tak, tak, czas się tworzy. Czy chcesz nauczyć się jak możesz to robić w swoim życiu?

10 złotych zasad efektywnego wykorzystania czasu

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Monika Wędrocha | Materiał pochodzi z artelis.pl

Narzekanie na brak czasu to jedno z bardzo często obecnie występujących zjawisk. Zagonieni ludzie biegają w pośpiechu z jednego miejsca na drugie, nie mając czasu na zatrzymanie się i zastanowienie nad tym, co robią. Jednak istnieją zasady, których stosowanie zaprocentuje w postaci zwiększonej ilości czasu tylko dla siebie, dla rodziny, przyjaciół, na przyjemności, czy po prostu na odpoczynek. Wciel w życie podstawowe zasady zarządzania swoim czasem, a zobaczysz, że odpowiednie podejście do różnych czynności przynosi oczekiwane efekty.

DELETE, czyli jak uprościć sobie życie

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Zarządzanie czasem powstało, by upchać jak najwięcej rzeczy w i tak już zapchany zadaniami dzień. Nie masz takiego wrażenia? Tyle rzeczy na głowie, że trudno ogarnąć, a tu spryciarze od optymalizacji każdej sekundy próbują wmówić, że możesz zrobić jeszcze więcej w tym samym czasie. Masz ochotę ich rozstrzelać?

A może tak zamiast upychać coraz więcej, spróbujemy uderzyć z „drugiej mańki” i zaczniemy odkrywać uroki wycinania, usuwania i eliminowania ze swojego życia rzeczy niepotrzebnych?

Nie mam czasu

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Natalia Borusiak | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Czasem nie wiem jak zarządzać czasem, czasem nie wiem jak czas płynie, czasem zdaje mi się, że za szybko. Czasem dochodzę do wniosku, że jedynym celem naszego życia jest walka z czasem.

Jest wiosna, taka prawdziwa wiosna. Wychodzę na werandę i właśnie ją zauważyłam. Ten delikatny wietrzyk, muskający mą zmęczoną twarz, te zielone, niczym groszek, pąki na drzewach, a w oddali nieprzyjemny szum codzienności.

To jest moment, w którym chce mi się żyć. Tak właściwie, to teraz wszystko zdaje się rozmazywać, oddalać, a ja mam ochotę zasnąć w bujanym fotelu, przykryta po uszy kocem w czerwoną kratę. Chcę, żeby ten wiatr, dokładnie tak jak teraz, już zawsze rozwiewał moje włosy.

Zwlekanie - dlaczego tak robimy?

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Małgorzata Dwornikiewicz | Materiał pochodzi z ebooka "Ja i cele", którego opis znajdziesz tutaj.

Jak podaje Wikipedia zwlekanie to „jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii. Jest to odsuwanie w czasie działań, o których wiemy, że musimy je podjąć. Dzięki temu chwilowo czujemy się lepiej, jednak na dłuższą metę jest to niekorzystne - zwlekanie nie uwalnia od konieczności działania, a zmniejsza pole ewentualnego manewru w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności.

Jest to z pozoru banalny problem, mający na celu uczynić życie przyjemniejszym, ale w rzeczywistości jest to poważny problem, który powoduje dużo stresu, a dotyka około 25-75% osób (u 25% jest to chroniczne).

Czas wolny

09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomek Urban | Materiał pochodzi z artelis.pl

"Praca to wszystko co ciało musi robi....... rozrywka - to czego robić nie musi"
- Mark Twain

Tu mamy wyzwanie w zarządzaniu czasem własnym, jak zadania można zlecać, jak do zadań można się motywować, tak z czasem wolnym też coś trzeba zrobić...Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba