Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Komunikacja - Artykuły

Komunikacja

Jak przestać narzekać

20 grudzień 2012 | Autorem artykułu jest Renata Nowak | Tekst pochodzi ze strony edulider.pl

Lubisz, kiedy ktoś Ci rozkazuje? Nie? Jak się czujesz, kiedy ktoś z rodziny lub obcych nie prosi Cię o zrobienie czegoś, a twardo, szorstko każe Ci to wykonać? Źle? Hm…

Dla niektórych osób narzekanie to codzienność. Każdy powód jest dobry, by wyrzucić z siebie złość i okazać niezadowolenie. Narzekamy na szefa, teściową, zły stan zdrowia, los. Pozostaje jednak pytanie: czy narzekanie coś zmienia? Czy to, że powiem, że jest dziś koszmarna pogoda, w sklepie obsługa była niemiła, a w okolicy nie ma wolnych miejsc pracy coś zmienia?

[NLP] Raport, czyli sztuka doskonałej komunikacji

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Michał Paserski | Materiał pochodzi z michalpasterski.pl

Chcesz poznać klucz do absolutnie skutecznej komunikacji? Chciałbyś nauczyć się jak błyskawicznie nawiązywać nić porozumienia z drugą osobą? Dzięki jednej z głównych strategii w NLP – tworzeniu raportu, stworzysz atmosferę zaufania i współpracy, co sprawi że ludzie z którymi się komunikujesz będą się czuć dużo swobodniej.

Umiejętność stworzenia takiego głębokiego kontaktu i porozumienia jest kluczowa nie tylko w relacjach międzyludzkich, ale i w biznesie, terapii czy sprzedaży. W tym artykule dokładnie wytłumaczę Ci czym jest raport i jak tworzyć ten most ku lepszemu zrozumieniu.

Blokady komunikacji interpersonalnej

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Ania | Materiał jest fragmentem książki “Klucz do skutecznej komunikacji” i pochodzi z relacje.net

Lubisz, kiedy ktoś Ci rozkazuje? Nie? Jak się czujesz, kiedy ktoś z rodziny lub obcych nie prosi Cię o zrobienie czegoś, a twardo, szorstko każe Ci to wykonać? Źle? Hm…

A jak często Ty to robisz? Komu wydajesz rozkazy? Używasz słówka proszę? Wymawiasz je miękko, prosząco, czy wręcz przeciwnie, z wykrzyknikiem na końcu?

Wydawać rozkazy należy tam, gdzie jest to przyjęta forma porozumiewania się (wojsko, policja itp.) albo wtedy gdy znajdujemy się w sytuacji zagrażającej życiu czy nawet zdrowiu. Szefowie nie powinni nadużywać rozkazów, bowiem nie wpływa to mobilizująco na pracownika (niby to wiedzą i rozumieją, a nie stosują…).

Nie zamieniaj domu w koszary! Wszyscy lubią, kiedy zwraca się do nich prosząco. Twoja żona/mąż, Twoje dzieci to nie żołnierze. Podobnie jak Ty nie lubią rozkazów, które są jedną z blokad interpersonalnych. Używanie ich w domu czy w rozmowach ze znajomymi odstręcza ludzi od nas.

Niektóre problemy z komunikacją

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Marian Jasiukiewicz | Materiał pochodzi z www.wiedzainfo.pl

„Każda sroka swój ogon chwali” – mówi stare polskie przysłowie. Zapewne reprezentant każdej dyscypliny naukowej będzie przekonywał, że jego gałąź nauki jest najważniejsza. Problem z komunikacją jest taki, że jest ona obecnie wykorzystywana przez wszystkich i zawsze – niezależnie od tego, jak pojmujemy samą komunikację. Możemy nawet powiedzieć więcej: jesteśmy gatunkiem ludzkim głównie dlatego, że w drodze ewolucji udało się nam osiągnąć umiejętność złożonej komunikacji społecznej, wzbogaconej także później o wyrafinowane sposoby gromadzenia, przekazywania i obróbki informacji. Można sparafrazować znane powiedzenie i rzec: „komunikuję się, więc jestem”.

Dwie złote zasady rozmowy

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Tomasz Jaworski | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Rozmawiając z ludźmi lub przysłuchując się ich rozmowom, nierzadko mam wrażenie, że nie rozmawiają, lecz prowadzą monologi...

Widzieliście kiedyś taką reklamę: realistycznych rozmiarów człowiek - kobieta lub mężczyzna - wycięty z tektury, stoi np. przed sklepem i zachwala dany produkt. Wielu ludzi w swoich rozmowach z innymi zachowuje się, jakby za rozmówcę mieli takiego oto Papierowego Człowieka. Zawsze wysłucha, zawsze będzie się zgadzał (być może kiwając swoją tekturową głową na wietrze), będzie najlepszym rozmówcą, coś jak dyktafon.

Złudzenia w komunikacji

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Barbara Dworakowska, Anna Mikołajewska | Materiał pochodzi z www.nf.pl

W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zalewani przez informacje, niezwykle istotna staje się umiejętność porozumienia się między ludźmi.

Komunikacja zawiera w sobie przekaz przepływający od jednej osoby do drugiej. Komunikacja to dużo więcej, niż same słowa. Z badań naukowych wynika, że sens przekazu odbieramy w 55 % z mowy ciała, w 38 % z cech głosu i zaledwie w 7 % z treści słów. To zestawienie na pierwszy rzut oka wydaje się szokujące, ponieważ najczęściej ludzie mają tendencję do przeceniania znaczenia słów.

Sztuka porozumienia - o konfliktach

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczak | Materiał pochodzi z artelis.pl

Definicja umieszczona w Leksykonie PWN określa konflikt jako niezgodność, sprzeczność tendencji, poglądów, interesów. Rozwiązywanie konfliktów jest przedmiotem zainteresowań wielu dyscyplin naukowych: socjologii, psychologii, prawa, politologii, teorii organizacji. Jest to bardzo szerokie pole do badań i rozważań.

W tym artykule chcę się skoncentrować na konfliktach codziennych – takich, które zdarzają się wszędzie tam, gdzie ludzie są ze sobą – w domu, w pracy, w klubie sportowym. Spojrzę na nie z punktu widzenia osoby, która zajmuje się sztuką porozumienia i uczy jej.

Sztuka porozumienia - o potrzebach

16 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczak | Materiał pochodzi z artelis.pl

Psychologia humanistyczna, z której się wywodzi metoda „Porozumienie bez Przemocy” wprowadza, czy może raczej przywraca pojęcie potrzeb. Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z psychologią, zna piramidę potrzeb opracowaną przez Abrahama Maslowa.

Nie zamierzam się tutaj skupiać nad proponowaną przez niego hierarchią potrzeb, ponieważ nie bardzo do mnie przemawia ta koncepcja, że ludzie najpierw zapewniają sobie potrzeby fizjologiczne a potem dopiero skłaniają się do potrzeb „ wyższych” takich twórczość czy piękno.Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba