Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Historie ludzi sukcesu

Historie ludzi sukcesu

Stephen R. Covey
Stephen R. Covey

(ur. 24 października 1932 w Salt Lake City) jest autorem bestellerowych pozycji na temat przywództwa, rozwoju osobistego oraz twórcą teorii 7 nawyków skutecznego działania. W roku 1996 amerykański tygodnik Time umieścił Stephena R. Coveya na liście najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. W roku 1998 Covey uhonorowany został m.in. odznaczeniem Thomas Moore College Medallion. W tym samym roku otrzymał także międzynarodową nagrodę pokojową – Sik'h 1998 International Man of Peace Award. Covey posiada dyplom licencjata (B.S. – Bachelor of Science) z zarządzania na uniwersytecie Utah, a także MBA z Harvard University.

Milioner przed dwudziestką
Milioner przed dwudziestką

Swoje pierwsze pieniądze zarobił sprzedając ręcznie wytwarzane zaproszenia okolicznościowe. Już wtedy wiedział, że własny biznes to jest właśnie to co chce w życiu robić. Handlował lalkami, zarabiał na e-mailach, sprzedawał reklamy, a wieku 23 lat wydał swoją książkę. Mowa o Cameronie Johnsonie, przedsiębiorczym młodzieńcu, który swój pierwszy milion dolarów zarobił przed dwudziestym rokiem życia.

Joe Vitale
Dr Joe Vitale

prezes Hypnotic Marketing, Inc. (teksańskiej firmy specjalizującej się w marketingu internetowym), napisał zdecydowanie zbyt wiele książek, żeby je wszystkie tutaj wymienić. Jest autorem międzynarodowego bestsellera The Greatest Money-Making Secret in History!, bestsellerowego e-booka Hypnotic Writing, wydanego przez Nightingale-Conant, bestsellerowego programu audio The Power of Outrageous Marketing i wielu innych prac.

Peter Drucker
Peter Drucker

ur. 19 listopada 1909 k/Wiednia - zm. 11 listopada 2005 w Claremont, k/Los Angeles - Ekspert ds. zarządzania; zajmował się badaniem procesów w zakresie organizacji i zarządzania w korporacjach oraz organizacjach non-profit; był profesorem Katedry Nauk Społecznych i Zarządzania Uniwersytetu w Claremont (ClaremontGraduate University) w Kalifornii; bywa nazywany ojcem - założycielem zarządzania lub papieżem zarządzania. Peter F. Drucker, uważany za "ojca" współczesnych metod zarządzania, ukazał światu biznesu nowa rolę menedżera w organizacji; wskazał na złożoność zadań wpisanych w funkcje menedżerskie oraz na złożoność procesów zarządzania we współczesnej gospodarce rynkowej; ukazał, jak znaczącym potencjałem dysponuje przedsiębiorstwo oraz, jakie możliwości postępu kryje w sobie zarządzanie.

Henry Ford
Henry Ford

zmienił nasze życie dzięki praktycznym samochodom po przystępnych cenach. Dziełem jego pomysłu jest ruchoma linia montażowa oraz techniki masowej produkcji, które ustanowiły standardy światowej produkcji przemysłowej w pierwszej połowie XX wieku. Henry Ford urodził się w Springwell Township w hrabstwie Wayne w amerykańskim stanie Michigan 30 lipca 1863 jako pierworodny z szóstki potomstwa Williama i Mary Fordów. Dorastał na dość bogatej farmie rodzinnej, spędzając dnie w małej jednoizbowej szkółce i pomagając na farmie w drobnych pracach. Już w młodym wieku wyraźnie interesował się mechaniką. Wiele lat później zainteresowanie to rozwinęło się w geniusz, który przyniósł mu chwałę najwybitniejszego człowieka przemysłu na świecie

Bill Gates
William Henry Gates III

ur. 28 października 1955 – amerykański przedsiębiorca, dobroczyńca oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i prezes zarządu firmy Microsoft. Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych. Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej.

William Henry Gates III cz. 2

W 1980 IBM zwrócił się do Microsoftu z propozycją napisania interpretera BASICa dla planowanego komputera osobistego - IBM PC. Gdy przedstawiciele IBM wspomnieli, że poszukują także systemu operacyjnego, Gates skierował ich do firmy Digital Research (DRI), twórców szeroko stosowanego systemu operacyjnego CP/M. Negocjacje IBM z Digital Research przebiegały opornie i ostatecznie nie osiągnięto porozumienia licencyjnego. Przedstawiciel IBM Jack Sams wspomniał o tych trudnościach licencyjnych podczas następnego spotkania z Gatesem i polecił mu stworzenie akceptowalnego systemu operacyjnego.

Thomas Alva Edison
Thomas Alva Edison

ur. 11 lutego 1847, zm. 18 października 1931 – jeden z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie, przedsiębiorca. Dorobek założonych i administrowanych przez niego laboratoriów to około 5000 patentów, z których 1.093 wystawionych jest na jego nazwisko. Założyciel prestiżowego czasopisma naukowego Science (1880). Samouk, od 1927 członek Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie.

Kobieta z nosem do biznesu
Kobieta z nosem do biznesu

Najpopularniejsza business woman Brazylii zwana jest „siłą natury”. Z kilku małych sklepów stworzyła w 10 lat gigantyczną sieć handlową i już w 1992 r. nauczyła konsumentów wirtualnego kupowania. „Dla nas najważniejsze jest Wasze szczęście” - głosi hasło reklamowe sieci 350 sklepów, które oferują ponad 5 tys. różnych towarów „dla dobrego samopoczucia, wesołości i celów praktycznych na co dzień”. W sklepach Luizy Heleny Trajano klienci szukają towarów za pomocą komputerów, które nauczyli się obsługiwać na organizowanych przez nią darmowych kursach informatyki

Andrew Carnegie
Andrew Carnegie

ur. 25 listopada 1835 w Dunfermline w Szkocji, zm. 11 sierpnia 1919 w Nowym Jorku, Amerykanin szkockiego pochodzenia, przemysłowiec, jeden z najbogatszych ludzi swego czasu na świecie. Swojego bogactwa użył dla stworzenia wielu instytucji o znaczeniu dla kultury i nauki. Miał 12 lat, gdy rodzice zdecydowali się emigrować do Stanów Zjednoczonych. Osiedlili się w Allegheny City (dzisiaj przedmieście Pittsburgha) w Pensylwanii. Młody Carnegie zaczął od pracy w przędzalni bawełny, a następnie został roznosicielem telegramów. Gdy miał 17 lat wykształcił się na operatora-telegrafistę, a w 1853 roku został urzędnikiem telegrafu linii kolejowej Pennsylvania Railroad. Po jakimś czasie został sekretarzem jednego z dyrektorów linii, Thomasa Scotta, dzięki któremu szybko awansował dochodząc do stanowiska kierownika wydziału. W okresie wojny secesyjnej pomagał organizować łączność telegraficzną oraz dostawy szyn kolejowych dla armii Unii.Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba