Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Ebooki

Ebooki

Motywacja bez granic

17 marzec 2011 | Recenzja pochodzi z www.osiagacz.info

Motywacja bez granic

Czy wiesz, że około 90% milionerów na świecie zaczynało od zera dochodząc do swoich fortun? Każda droga - ich także - zaczyna się od tego, że widzisz przed sobą jakąś szansę i perspektywy na to by zrealizować się w życiu. Szansę, która być może jest przed Tobą i czeka na to abyś ją odkrył. Bez względu na to jaki masz cel, trzeba wyruszyć w drogę. Drogę na własne szczyty - często samotną. Każdy z nas gdzieś głęboko w środku ma swój "Mont Everest ludzkich pragnień". Teraz możesz go zdobyć.

Dlaczego tak wielu ludzi ponosi porażkę na drodze do swego celu? Poddają się, nie potrafią pokonać przeszkód, wewnętrznych oporów. To, czego im brakuje, to motywacja a przede wszystkim umiejętność do motywowania samego siebie, aby odnosić w życiu osobiste sukcesy.

Motywacja bez granic

17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Nikodem Marszałek

Może Cię zaskoczę, ale chcąc zachować automotywację, będziesz musiał skontrolować prawie całe swoje otoczenie. Najmniejszy detal, mebel, znajomi lub gazeta, którą czytasz od lat, mogą działać hamująco na Twój rozwój. Zmiany mogą być drastyczne, jednak jakże uwalniające i budujące. Drugim krokiem będzie zdejmowanie blokad oraz zmiana wewnętrznych procesów, które opieram na psycholingwistyce.

Proponuję Ci na wstępie posprzątanie Twojego miejsca pracy i nauki. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby nabrać nowych sił. Działamy często na poziomie skojarzeń. Kiedy odnosiliśmy sukcesy, nasze miejsce pracy kojarzyło się z wygodą, miłą pracą. Wszystkie rzeczy na biurku, meblach, przypominały nam o naszych zwycięstwach. Jednak nadchodzi taki czas, kiedy siadając za biurkiem, czujemy, jakbyśmy zapadali się w bagno, i zaczynamy odkładać naszą pracę na później.

Motywacja bez granic (cz. 2)

17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Nikodem Marszałek

Boisz się zwolnienia z pracy? Uważaj, aby nie być aroganckim wobec współpracowników. Spędzaj więcej czasu z ludźmi w firmie. Słuchaj uważnie, o czym mówią inni.

Ludzie, których kochasz, przyjaciele, koledzy nie przychodzą Ci z pomocą, kiedy tego najbardziej potrzebujesz? To wszystko dzieje się dzięki czerpaniu niezdrowego zadowolenia z problemów innych. Zacznij pomagać i współczuć innym.

Odrodzenie Feniksa

17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Nikodem Marszałek

Odrodzenie Feniksa

Słowo sukces jest często wykorzystywane. Jeśli już czytałeś jakiś mój artykuł, zapewne znasz moją definicję słowa sukces – jest to wartościowy ideał, do którego dążysz. Sukces nie jest milionem dolarów, wierz mi, spotkałem milionerów, którzy nie nazywają siebie ludźmi sukcesu. Sukces nie jest wystąpieniem w telewizji, nie jest też mega – hiper sprzedażą.

Sukces jest drogą, którą sobie obrałeś i zaplanowałeś, to jest definicja tego słowa. Sukcesem odniósł nauczyciel, który chciał być zawsze nauczycielem, człowiekiem sukcesu jest ogrodnik, ponieważ robi to, co lubi. Człowiekiem sukcesu jest kobieta, matka i żona, ponieważ zawsze chciała nią być.

Ponad 90% ludzi sukcesu zaczynało od zera. Kończyli szkoły, czasem ich nie kończyli, zaczynali pracę, czasem od razu zakładali swoje biznesy lub co gorsza byli osobami bez zajęcia mającymi czas, ale nie mającymi pieniędzy.

Ja i cele

17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Małgorzata Dwornikiewicz

Ja i cele

Każdy z nas przeżył przynajmniej raz w życiu sytuację, w której stwierdził, że nie chce mu się czegoś zrobić, ma problem z rozpoczęciem lub sfinalizowaniem jakiegoś zamierzenia, przedsięwzięcia.

Wyobraź sobie taką sytuację: budzisz się rano, otwierasz oczy (albo nawet nie możesz unieść powiek) i z niechęcią myślisz o czekającym Cię dniu, o całej liście obowiązków, które musisz wypełnić. Twoje ciało robi się jeszcze bardziej ciężkie... Powinnaś/powinieneś już wstać...

Twój dzień powinien zacząć się już jakieś 20 minut temu… nadal nie masz ochoty wyruszyć w nowy dzień...

A może znasz taką sytuację: powiedziałeś /powiedziałaś sobie „od jutra rzucam palenie… od jutra ćwiczę… od jutra nie jem słodyczy…?”

Efekt Motyla

17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Kamil Cebulski

Ja i cele

Zapewne nie raz słyszałeś o takich osobach, jak Brian Tracy, Zig Ziglar, Robert Kiyosaki, czy Anthony Robbins. Są oni znani na całym świecie. Zajmują się tematyką motywacyjną, prowadzą szkolenia z rozwoju osobistego, osiągania sukcesu, wydają książki.

Jeśli czytałeś ich książki, pewnie nie raz się zastanawiałeś nad tym, czy oni faktycznie odnieśli taki sukces? Pewnie też nieraz przyszło Ci do głowy: "wszystko pięknie, ale oni opisują realia zachodnie, amerykańskie. W Polsce to nie zadziała".

Poznaj młodego człowieka, z niewielkiej miejscowości, który w wieku 21 lat przekroczył barierę 1 miliona złotych obrotu w swojej firmie internetowej...

...i chce się podzielić z Tobą swoimi niezwykle wartościowymi doświadczeniami oraz przemyśleniami.

Gra o życie

17 marzec 2011 | Materiał jest recenzją z www.osiagcz.info oraz jest fragmentem ebooka autorstwa Dariusz Skraskowski

Gra o życie

Wyznaczenie celu jest pierwszym krokiem na drodze przekształcania niewidzialnego w widzialne – podstawą osiągania wyników.

Kierunek, w którym zmierzamy, jest o wiele ważniejszy niż kolejne osiągane rezultaty. Kiedy odkryjesz czego pragniesz, poświęcasz temu wiele emocji. Skupiając się na tym, w końcu zauważasz możliwości na swojej drodze życia. Zaczyna działać wybiórcze postrzeganie, co pozwala dostrzegać okazje służące realizacji pragnienia.

To potężne podejście do zdobywania tego, czego pragniesz. Takie podejście cechuje ludzi wszelkich dziedzin życia, którzy konsekwentnie osiągają to, czego pragną – w sposób zgodny z otaczającymi ich ludźmi.

Pamiętaj, że to kim jesteś i kim chcesz być, to pragnienia mające największą siłę oddziaływania.Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba