Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Sukces - Artykuły » 17 wskazówek, które odmieniły moje życie...

17 wskazówek, które odmieniły moje życie...

29 grudzień 2010 | Autorem artykułu jest Krzysztof Łasica | Materiał pochodzi z http://www.sukces.win.pl 17 wskazówek, które odmieniły moje życie...

"Najważniejszym celem edukacji nie jest zdobycie wiedzy, lecz umiejętności działania"

Herbert Spencer

Zaglądając do tego artykułu, miałeś na pewno wielkie oczekiwania związane ze znalezieniem w tym miejscu prostych strategii osiągania sukcesu. To rzecz najzupełniej oczywista. Niestety, nie jest już takie oczywiste i proste udzielić na to pytanie krótkiej, wiążącej odpowiedzi w kilku punktach.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że droga do sukcesu jest trudna i wyboista, pełna zakrętów i niespodzianek. Poruszasz się czasem po omacku, jak przysłowiowe dziecko we mgle, gubisz kierunek, niekiedy zawracasz. Wielokrotnie, prędzej czy później, osiągasz swój cel i przystępujesz do realizacji kolejnych przedsięwzięć. Obydwoje wiemy, że często jest to droga przez mękę, bez żadnej strategii, na wyczucie. I właśnie dlatego efekty podejmowanych działań są tak bardzo różne, nierzadko przypadkowe.

Czy nadal chcesz dreptać w miejscu, skazany na mozolne pokonywanie trudności na drodze do sukcesu? Czy stać Cię na stratę następnych lat życia? Czy dalej chcesz być niewolnikiem złych przyzwyczajeń, nawyków, nieodpowiedniego środowiska, czasu i pieniędzy. Czy lubisz uczestniczyć w "wyścigu szczurów"?

Jeżeli odpowiedziałeś TAK, to szanuję Twoją odpowiedź. Sam kierujesz swoim życiem i w 100 procentach za nie odpowiadasz (albo, przynajmniej tak Ci się wydaje). Nie masz czego więcej szukać na stronach Poradnika. To nie jest miejsce dla Ciebie. Zadzwoń teraz do kolegów i umów się z nimi na piwo. Wspólnie ponarzekacie na trudne życie, niesprawiedliwość, cwaniactwo, złodziejstwo itp. Wieczorem, jeśli będziesz jeszcze w stanie kojarzyć cokolwiek, włączysz sobie swój plazmowy 42 calowy telewizor i oddasz się rozkoszy śledzenia wartkiej akcji filmu z cyklu "zabili go i uciekł". Następnego dnia z kacem moralnym i nie tylko, dosłownie pofruniesz rześki jak skowronek, do swojej ulubionej pracy, gdzie pokłócisz się znowu z szefem walcząc o podwyżkę. Za wszelkie niepowodzenia obwinisz wszystkich, tylko nie siebie. Przecież życie jest takie skomplikowane...

Skoro w dalszym ciągu czytasz te słowa, to oznacza, że jeszcze Cię dostatecznie nie obraziłem, lub nie masz w tej chwili ochoty na dyskusję z kolegami przy piwie. To oczywiście żart. Jestem przekonany, że po lekturze wszystkich dotychczas przeczytanych przez Ciebie artykułach Poradnika Sukcesu masz pewne przemyślenia na temat swojego życia. Prawdopodobnie zastanawiasz się w tym momencie, jak to wszystko zastosować w praktyce. Jakich strategii użyć, aby stać się skutecznym. Od czego tak naprawdę zacząć?

Powiem Ci w sekrecie, że już się rozwijasz. Zrobiłeś pierwszy krok na drodze rozwoju osobistego, podejmując decyzję, że tego chcesz.
Doceniając Twój trud, chcę Ci w nagrodę zaprezentować ogólną strategię osiągania sukcesu, która być może stanie się punktem zwrotnym, a zarazem początkiem zmian w sferze emocjonalnej, zdrowotnej, zawodowej, finansowej i rodzinnej. Czy te zmiany nastąpią, zależy już wyłącznie od Ciebie. Możesz korzystać z Poradnika tylko w sposób powierzchowny, czytając teksty przechodzić nad nimi do porządku dziennego, albo zastosować w praktyce zawarte tu porady. Wierzę, że jesteś człowiekiem odpowiedzialnym i sam chcesz podjąć odpowiednią decyzję.

A więc do dzieła.

"Bacz na kroki, które podejmujesz z wysiłkiem; przekonasz się, że wysiłek wzmacnia i ustokrotnia czynione przez ciebie kroki."

Napoleon Hill

STRATEGIA SUKCESU

 1. Podejmij nieodwracalną decyzję, że chcesz i musisz się zmienić. Powinieneś być bardzo zdeterminowany dokonując tego wyboru. Zapomnij o tak zwanym "chciejstwie"(cóż za niemądre słowo, ale lepsze nie przychodzi mi na myśl), które sprowadza się jedynie do postawy : jak to dobrze byłoby...coś zrobić, coś mieć, coś wygrać np. w Totka. To są jedynie mżonki.
 2. Weź pełną odpowiedzialność za podjętą decyzję. To jest Twoje życie i tylko Ty grasz w nim główną rolę. Chyba nie chcesz występować w roli statysty, który realizuje plany wszystkich innych ludzi, tylko nie swoje.
 3. Przygotuj się na zmianę. Tak jak uczysz się do egzaminu, tak też musisz zaplanować indywidualną, odpowiednią tylko dla Ciebie strategię osiągania sukcesu. Mam nadzieję, że pomocny w tym zadaniu będzie Poradnik Sukcesu, dzięki któremu dokonasz prawidłowego wyboru literatury motywacyjnej i szkoleń.
 4. Określ swój punkt startu w drodze do sukcesu. Żeby tego dokonać, powinieneś doskonale poznać samego siebie. Czy możesz w tej chwili, szybko, bez zbytniego zastanawiania się wymienić swoje główne wady i zalety, najważniejsze wartości życiowe, poglądy na temat życia, powołania, pracy, pieniędzy, miłości, przyjaźni, ludzi, religii, polityki. Czy w kilku zdaniach, potrafiłbyś opisać siebie jako człowieka, męża(żonę), ojca(matkę), pracownika, biznesmena, Polaka, katolika. Czy znasz swoją tożsamość? Jeśli te pytania sprawiają Ci pewien kłopot to koniecznie przeczytaj artykuły dotyczące postawy życiowej i weź udział w kursie "Strategia Sukcesu".
 5. Zmień swoje nastawienie do życia na bardziej optymistyczne i radosne. Pomocą służyć Ci będzie bezpłatny kurs odnowy postawy życiowej. Nie zapomnij również o pogłębianiu wiedzy zawartej w polecanych przez Poradnik bestsellerach motywacyjnych. Doskonałą inwestycją, będzie dla Ciebie aktywne uczestnictwo w KLUBIE LUDZI SUKCESU.
 6. Zacznij od siebie więcej wymagać. Podnieś poprzeczkę dla swoich zamierzeń i bieżących działań. Skoncentruj się na tym, czego najbardziej w życiu chcesz dokonać, a z czego masz zamiar zrezygnować, bądź za wszelką cenę uniknąć.
 7. Ćwicz podejmowanie decyzji, nawet w najdrobniejszych sprawach. Umiejętność ta pomoże Ci w skuteczniejszym realizowaniu planów.
 8. Jednoznacznie określ swoje powołanie życiowe. Zyskasz znacznie większe poczucie własnej wartości, a także uporządkujesz wiele swoich spraw, na które spojrzysz z zupełnie innej perspektywy.
 9. Opracuj na piśmie a następnie zacznij realizować cele: zawodowe, osobiste, rodzinne, finansowe, zdrowotne, społeczne. O sposobach określania i wyznaczania celów przeczytasz w artykułach o osiąganiu celów.
 10. Proces realizacji celów "wymusi od Ciebie" zastosowanie lepszej organizacji dnia. Uporządkuj swoje życie koncentrując się przede wszystkim na istotnych działaniach, które przybliżają Cię do Twoich celów. Koniecznie planuj pod tym kątem, każdy swój kolejny dzień.
 11. Pozbądź się złych, ograniczających Cię przekonań, poglądów i opinii. To, jakimi myślami karmisz swój umysł, przekłada się na Twoją aktywność lub bierność życiową. Możesz dokonać wielkich, wspaniałych czynów, albo pogrążyć się w niepewności, lęku, biedzie, marazmie i gnuśności.
 12. Przemodeluj swój system wartości. Określ, co wpływa na podejmowane przez Ciebie decyzje. Wzmacniaj wartości pozytywne, które przybliżają Cię do Twoich celów. Zawsze postępuj etycznie, kierując się nie tylko własnym interesem, lecz także potrzebami innych osób. Skorzystaj z bezpłatnego kursu odnowy wartości życiowych.
 13. Rozwijaj swoją prawą półkulę mózgową, stosując odpowiednie techniki programowania umysłu. Staniesz się bardziej kreatywny i pewny siebie. Przy podejmowaniu najważniejszych decyzji życiowych, będziesz coraz częściej kierował się nieomylną intuicją.
 14. Pogłębiaj wiedzę z wszystkich dziedzin życia, które są w zakresie Twoich zainteresowań z racji realizowania określonych celów. Dobieraj lektury bardzo starannie, pod kątem korzyści jakie możesz odnieść, stosując zawarte w nich porady i wskazówki. Wiele ciekawych pozycji książkowych odnajdziesz w bibliotece bestsellerów.
 15. Zdobywaj nowe umiejętności. Możesz to osiągnąć wyłącznie poprzez ćwiczenie pewnych czynności, na przykład uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach i kursach.
 16. Koniecznie znajdź sobie osobistego trenera(mentora). Dzięki jego pomocy zdecydowanie szybciej dotrzesz do celu. Możesz skorzystać z porad prawdziwych fachowców w Klubie Ludzi Sukcesu.
 17. Wypracuj skuteczną strategię trwałej zmiany. Jest to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych umiejętności wprowadzania planów w życie. Możesz tego się nauczyć w trakcie szkolenia Jak odmienić swoje życie?

Pamiętaj: Wszelkie zmiany opierają się na NAWYKU. Jeśli robisz coś stale, lub bardzo często, w sposób systematyczny, nabierasz wprawy i skuteczności. Musisz w tym działaniu być szalenie wytrwały.

"To dla ciebie jest nauka,
Próbuj, próbuj aż się uda.
Jeśli ci nie wyjdzie sztuka,
Próbuj, próbuj aż się uda."

W.E. HicksonPokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba