Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Sukces cz. 2 - Artykuły

Sukces cz. 2

Jak przy pomocy umysłu sterować emocjami i marzeniami by osiągnąć sukces?

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Witold Wójtowicz | Materiał pochodzi z sukcesfun.com Jak przy pomocy umysłu sterować emocjami i marzeniami by osiągnąć sukces?

Na pewno już wiesz, że aby osiągnąć sukces, trzeba mieć marzenie. Ale ponieważ marzenie to tylko 10% naszego programu emocjonalnego, a strach 90%, to strach torpeduje większość pojawiających się marzeń. Jeśli więc jeszcze jakieś Ci zostało, to jesteś w grupie pięciu procent szczęściarzy, którzy mają szansę w naturalny sposób osiągnąć sukces.

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo PrzyciąganiaOd jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret ". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym Empiku książka „Sekret", która jest dokładnym tłumaczeniem oryginału jest obecnie na TOP10.

Jaki wielki Sekret kryje ta lektura? Czy to jakaś prawdziwa tajemnica, czy zwykły marketingowy wyczyn?

Sekret, czyli Prawo Przyciągania (II)

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Musisz wiedzieć, co konkretnie pragniesz i poproś o to w myślach. Wiedza na temat tego czego dokładnie chcesz jest najistotniejszym krokiem nie tylko przy Prawie Przyciągania. Każde działanie zaczyna się od tego byś wiedział czego chcesz: niezależnie czy starasz się lepiej zarządzać swoim czasem, czy też zastanawiasz się nad swoim życiem i wyznaczasz sobie cele.

Prawdziwy sukces

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Krzysztof Trybulski | Materiał pochodzi z sukcesfun.com Prawdziwy sukces

Sukces to ciągłe podążanie do samorealizacji, spełnienia, spokoju ducha, samopoznania, samoświadomości, zdrowia, energii, udanych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi oraz wolność finansowa, przy jednoczesnych wyznaczaniu sobie oraz osiąganiu wartościowych celów i zamierzeń.

O wytrwałości w dążeniu do sukcesu, kłodach pod nogami, kajdanach umysłu i innych kodach

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Beata Markowska | Materiał pochodzi z artelis.pl O wytrwałości w dążeniu do sukcesu, kłodach pod nogami, kajdanach umysłu i innych kodach

Zawsze wydawało mi się, że jeśli znajdę mój cel, moją legendę, to cały świat będzie mi sprzyjał. Taa. Naczytałam się Coelho, a potem nie raz odbiłam się od ściany. Wiele razy byłam bliska porzucenia mojego marzenia. No bo przecież skoro świat mi nie pomaga, to pewnie nie jest to moja legenda, tylko jakiś mój wymysł. Błąd proszę Państwa. Błąd naiwności. Całe szczęście, że w swoim arsenale myśli miałam także takie, które mówiły: "A może świat cię testuje, żeby przekonać się, czy rzeczywiście jest to twoje marzenie a nie chwilowa zachcianka?"

Wykształcenie a sukces

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Klaudia Rudzik | Materiał pochodzi z artelis.pl Wykształcenie a sukces

Czy edukacja nie straciła sensu ? Czyż nie karmiono nas w szkole bajkami o tym, jak to po studiach będzie pięknie i kolorowo? Czyż nie pozwolono nam w te bajki uwierzyć? W dobie tak szybkich zmian, i przepływu takiej ilości informacji, system edukacji pozostawia wiele do życzenia. Rodzą się bowiem nowe sfery gospodarcze, tworzą się nowe rynki. Rodzą się też pytania młodych ludzi: Jak sprostać wymaganiom takim jak: wszechstronność, świadomość i twórczość ? W sumie każdy dzierga odpowiedzialność za swój własny sukces, w swoich własnych rękach, ale nie czarujmy się, potrzebujemy nowych form edukacyjnych po to, by ułatwić młodym ludziom, funkcjonowanie w tym galopującym świecie.

Co z tym prawem przyciągania?

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest joanna | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl Co z tym prawem przyciągania?

Film The Secret sprawił, że nagle wszyscy zaczęli mówić o prawie przyciągania, potędze myśli i możliwości osiągania bogactwa w życiu dzięki jego wykorzystaniu. To prawo istniało zawsze, ale to właśnie ten film sprawił, że ludzie bardziej świadomie zaczęli wykorzystywać je w swoim życiu. Zaczęli zastanawiać się nad tym, czego naprawdę chcą , wizualizować swoje pragnienia, aby w magiczny sposób przyciągać do swojego życia, to co najlepsze. Co się wtedy okazało? Po pewnym czasie wiele osób stwierdziło, że ich życie wcale jakoś szczególnie się nie odmieniło i wtedy rozczarowani wracali do starego sposobu myślenia i zachowania.

Cóż takiego sprawia, że nie wszyscy osiągają to czego pragną, może prawo przyciągania nie działa na wszystkich?

The Secret - 2 elementy, o których mało kto wspomina

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Ryszard Skarbek | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl

Moje "3 gorsze" nt. tak popularnego ostatnio Prawa Przyciągania.

Media podały właśnie, że książka Rhondy Byrne pt. "The Secret" sprzedała się w Polsce w 130 000 egzemplarzy. Zastanówmy się jednak, czy przedstawione w niej Prawo Przyciągania działa zawsze i bez wyjątków?

W jaki sposób myślą ludzie sukcesu?

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Daniel Janik | Materiał pochodzi z artelis.pl

Większość ludzi sukcesu sama wybrała dla siebie taką drogę mimo przeciwności losu. Oni wcale nie mieli łatwiej w życiu, oni po prostu postanowili, że chcą żyć lepiej i zaczęli coś robić.

Musieli wyjść przed tłum i robić coś innego niż wszyscy... Często byli odludkami, żyli w swoim świecie nie akceptowani przez resztę społeczeństwa. Reszta uważała, że wie lepiej, jednak oni się nie poddawali i szli wyznaczoną przez siebie trasą. Historia zna mnóstwo takich przykładów.

Decyzje: droga ku potędze!

29 marzec 2010 | Fragment książki “Obudź w Sobie Olbrzyma” Anthony Robbins

1. ZAWSZE PAMIĘTAJ O PRAWDZIWEJ SILE, JAKĄ DAJE CI PODEJMOWANIE DECYZJI. Decyzja jest narzędziem, które w każdej chwili możesz wykorzystać, by zmienić całe swoje życie. W momencie podjęcia decyzji nadajesz swojemu życiu nowy kierunek, stawiasz sobie nowy cel i z mocą ruszasz do przodu. Zaczynasz zmieniać swoje życie dokładnie w chwili podejmowania decyzji.

Jak kształtuje się sposób myślenia?

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Łukasz Chojnacki | Materiał pochodzi z sukcesfun.com

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej nie posiadał i posiadać nie będzie. Są jednak także podobieństwa między ludźmi. To, co cechuje ludzi sukcesu, to sposób myślenia. Pod tym względem są oni niezwykle do siebie podobni. To, jak postrzegają oni otaczającą rzeczywistość, a w konsekwencji zachowania, jakie podejmują, ma określony algorytm. Ten artykuł ma na celu nie tyle przedstawienie Ci tego algorytmu, co nakreślenie tego, jak dochodzi do ukształtowania się sposobu myślenia.

Jak kształtuje się sposób myślenia? (II)

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Łukasz Chojnacki | Materiał pochodzi z sukcesfun.com

Jeśli podejmiesz próbę całkowitego zaprzestania myślenia, jeszcze bardziej doświadczysz tego, jak silne są myśli, które zdążyły się do tej pory utrwalić w Twoim umyśle.

A teraz wyobraź sobie, że w społeczeństwie jest propagowany sposób myślenia, zgodnie z którym:

1) bogactwo to grzech;

2) ludzie bogaci to źli ludzie;

3) dążenie do pieniądza to materialna postawa, która zasługuje na potępienie;

4) nie warto starać się o pieniądze, ponieważ nie dają one szczęścia;

5) nie potrzebujesz pieniędzy, żeby być szczęśliwym.

Strzeż się tego błędu...

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Sebastian Schabowski | Materiał pochodzi z artelis.pl

Przez ostatnie kilka lat błąd ten kosztował mnie tyle, że wstyd się do tego przyznać. Bardzo łatwo go popełnić i zdarza się on większości ludzi... Czytaj dalej, a nie będziesz kolejną jego ofiarą. Wielu ludzi ma nawyk czytania literatury na temat sukcesu, zgadzania się z tym, co czytają i stwierdzania znudzonym głosem "to nic nowego", "to oczywiste", "wiedziałem o tym wcześniej"... Dokładnie tak reagowałem na poradę dawaną przez różnych mówców, która w oryginale brzmi: "think on paper". Po polsku: myśl na papierze.Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba