Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Osiąganie celów - Artykuły

Osiąganie celów

Cele życiowe - właściwa perspektywa

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz | Materiał pochodzi z artelis.pl Cele życiowe - właściwa prespektywa

Jak najczęściej określamy cele życiowe? Najpierw zabieramy się za te krótkoterminowe, na końcu te najodleglejsze. Bo tak jest zgodnie z tym jak patrzymy w przyszłość – najpierw widzimy to co przed nami… to zasłania nam to co dalej: bliższa perspektywa miesiąca przysłania nam kolejny rok… a ten zasłania okres ‘za 5 lat’. Do tego im dalej, tym bardziej nasza przyszłość niepewna i trudniej ją określić. A wszędzie mówią, że cel ma być konkretny… dlatego też cele krótkoterminowe definiuje się łatwiej.

ALE... czy takie podejście jest właściwe? Ano Nie!

Skuteczne osiąganie celów

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Marcin Kijak | Materiał pochodzi z www.projektsukces.pl Cele

O prawidłowym określaniu swoich celów oraz ich spisywaniu można znaleźć w wielu książkach... Jednak dlaczego jest tak, że tylko niewielki procent ludzi stosuje tą wiedzę?

Co daje Tobie określenie i spisanie swoich celów? Przede wszystkim wiedzę czego tak na prawdę chcesz. Dowiadujesz się (sam od siebie) czego pragniesz, co chcesz osiągnąć i kim chcesz zostać. Dzięki temu nadajesz swojemu życiu odpowiedni kierunek.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Katarzyna Szafranowska | Materiał pochodzi z synergia.org.pl Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Milionerzy, sportowcy – rekordziści, naukowcy – Nobliści, artyści znani na całym świecie – wiele ich różni, lecz łączy ich jedno: wszyscy osiągnęli sukces. Jak to zrobili? Znali Formułę Sukcesu. Teraz poznaj ją także Ty!

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

Sztuka osiągania celów i realizacji marzeń

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Piotr Majewski | Materiał pochodzi z trzyobawy.webpark.pl Cele i marzenia

Sztuka osiągania celów i realizacji marzeńOdkąd zacząłem się interesować psychologią osiągania sukcesu i realizować niektóre z poznanych "technik", wszystko idzie mi po prostu łatwiej i szybciej. Moja skuteczność znacznie wzrosła, nagle dużo więcej projektów doprowadzam do końca i często z lepszym niż przewidywany skutkiem. Ta część nauki zwanej psychologią zafascynowała mnie do tego stopnia, że chłonę z pełnym skupieniem każdy tekst na jej temat.

Wyznaczanie celów osobistych

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiwicz | Materiał pochodzi z wwww.dlasiebie.pl Wyznaczanie celów osobistych

Wyznaczanie celów osobistychŚwiadome życie to przede wszystkim poruszanie się w kierunku wyznaczonych samemu sobie celów. Gdy wiesz, co chcesz osiągnąć, wiesz jednocześnie, na czym musisz się skupić w swoich działaniach. Szybko też dowiesz się, co Cię odciąga od realizacji Twoich planów. Oczywiście sama taka wiedza pozostawiona bez działania niewiele Ci da. Jest to jednak obowiązkowy początek podróży.

Po co wyznaczać cele?

foto by: mdoors

Strategia osiągnięcia celu

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Mariusz Kapusta | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl Strategia osiągnięcia celu

Strategia osiągnięcia celuDużo wysiłku kosztowało Cię wyznaczenie sobie celu. Długie godziny spędzone na decydowaniu, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, co tak naprawdę chcesz robić i co osiągnąć. Ale w końcu masz go przed oczami. Twój cel, spełnienie twoich marzeń. Najważniejszy krok już został wykonany, pozostaje tylko założony cel osiągnąć.

Realizacja celów a marzenia

17 marzec 2010 | Materiał pochodzi z http://eakademiasukcesu.blox.pl Realizacja celów a marzenia

Zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę chcesz osiągnąć w życiu? Czy myślałeś kiedyś o konkretnych rzeczach, które chciałbyś mieć czy stanie w którym chciałbyś się znajdować?

Jako dzieci marzymy... Marzymy by być pilotem, strażakiem czy prawnikiem. Wyobrażamy sobie swoje przyszłe życie, ale im bliżej jesteśmy wieku, który w marzeniach był realizacją celów - przestajemy marzyć.

Siedem Kroków Do Sukcesu Briana Tracy

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Marcin Kijak | Materiał pochodzi z www.projektsukces.pl Cele

Zdyscyplinuj siebie do robienia rzeczy, które wiesz że powinieneś robić aby być najlepszym w swojej dziedzinie. Prawdopodobnie, najlepsza definicja samodyscypliny, jest taka: „Samodyscyplina jest zdolnością do skłonienia siebie do robienia tego, co powinieneś i kiedy powinieneś robić, niezależnie czy lubisz to czy nie”.

Cele życiowe

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Krzysztof Łasica | Materiał pochodzi z www.sukces.win.pl Cele życiowe

Życie to nieustanny ruch. Zmiany dokonują się na każdej płaszczyźnie i w każdej chwili. Ty również im podlegasz, czy tego chcesz czy nie. Na niektóre zdarzenia nie masz nawet najmniejszego wpływu, bo nie zależą od Ciebie. Są wynikiem działania innych ludzi, zjawisk naturalnych itp.. Wytyczenie kierunku własnego życia to jednak Twoja domena.

Zapisuj cele

17 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Rafał Lipnicki | Materiał pochodzi z www.besmart.pl Zapisuj cele

Ustalanie celów to taka umowa, którą zawierasz ze swoją gorszą – leniwą, zwlekającą, narzekającą i zniechęcającą cię – stroną. Jak w każdej umowie, określasz prawa i obowiązki dwóch stron, w tym również kary umowne.Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba