Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Motywacja - Ebooki » Odrodzenie Feniksa

Odrodzenie Feniksa

Drukuj | 17 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka autorstwa Nikodem Marszałek

Czym tak właściwie jest sukces?

Odrodzenie Feniksa

Słowo sukces jest często wykorzystywane. Jeśli już czytałeś jakiś mój artykuł, zapewne znasz moją definicję słowa sukces – jest to wartościowy ideał, do którego dążysz. Sukces nie jest milionem dolarów, wierz mi, spotkałem milionerów, którzy nie nazywają siebie ludźmi sukcesu. Sukces nie jest wystąpieniem w telewizji, nie jest też mega – hiper sprzedażą.

Sukces jest drogą, którą sobie obrałeś i zaplanowałeś, to jest definicja tego słowa. Sukcesem odniósł nauczyciel, który chciał być zawsze nauczycielem, człowiekiem sukcesu jest ogrodnik, ponieważ robi to, co lubi. Człowiekiem sukcesu jest kobieta, matka i żona, ponieważ zawsze chciała nią być.

Niesamowite osiągnięcia zwykłych ludzi

Jakże ważny jest podtytuł tego seminarium. Pytałem Cię wcześniej, czy wierzysz w przypadek, jeśli nie przeczytałeś uważnie, dałem już swoją odpowiedź. Nie wierzę w przypadki, zbiegi okoliczności. Jeśli Ty wierzysz, Twoim życiem kieruje przypadek, jednak pewnego dnia spojrzysz za siebie i będziesz czekał na przypadek, który nigdy Cię już nie popchnie do przodu i co wtedy zrobisz? Zaczniesz obwiniać te przypadki i okoliczności? Oczywiście, że nie, bo one nie istnieją, zaczniesz winić państwo, polityków, ekonomię, najbliższych.

Ponad 90% ludzi sukcesu zaczynało od zera. Kończyli szkoły, czasem ich nie kończyli, zaczynali pracę, czasem od razu zakładali swoje biznesy lub co gorsza byli osobami bez zajęcia mającymi czas, ale nie mającymi pieniędzy. Jednak jak to się dzieje, że te wszystkie wartości, umiejętności, doświadczenie w końcowym etapie sięgania po najwyższe laury, nie miały znaczenia?

Ważnym pytaniem jest, czy posiadasz wystarczająco dużo czasu? Każdy człowiek na tej planecie posiada nie mniej i nie więcej jak 24 godziny na dobę, co daje nam 1440 minut, co przekłada się na 86 tysięcy sekund.

A gdybym Ci powiedział, że możesz zwiększyć ilość czasu, a dzięki temu zwielokrotniłbyś zyski i w krótkim czasie osiągnął więcej, stał się bardziej skuteczny w swoich działaniach?

Dobrze wiesz, że nie można mieć więcej czasu. Skoro więc nie ma więcej czasu, to dlaczego tak napisałem? Bo w głębi duszy wiesz, że masz więcej czasu na to, co naprawdę jest ważne dla Ciebie. Jeśli trochę przebudujesz swoje życie, może teraz nie wiesz jak, ale część Ciebie wie.

Czym jest czas? Czas to uczucia, to emocje. Zobacz - jeśli robisz to, co lubisz, nagle minuty zamieniają się w godziny.

To nie przypadek, że mężczyźni i kobiety osiągają „szczyty dawno zasypanych gór”. Na seminarium przedstawiamy System. Za każdym sukcesem kryje się System.

Co mam na myśli pisząc system?

Jest to system, który reprezentują i reprezentowały osoby, które osiągnęły to, o czym Ty zawsze marzyłeś.

Czy sobie zdajesz sprawę z istnienia pewnych sił we wszechświecie, czy też nie? One mogą działać dla Ciebie lub przeciwko Tobie. Są to naturalne prawa, które były opisywane już 2000 lat temu. Możesz o nich przeczytać w Biblii, Koranie, Torze. Kilka tysięcy lat temu spisywano je na manuskryptach i zwojach, były przekazywane z pokolenia na pokolenie, często ludzie oddawali za nie życie.

Dziś w dobie Internetu żadna informacja nie jest ukrywana. Dlaczego więc ludzie na całym świecie nadal nie otrzymują od życia tych wszystkich obfitości? Ponieważ nie stosują się do Naturalnych Praw i Systemu.

Wielkie osiągnięcia nigdy nie są dziełem przypadku. Edison 9999 razy się pomylił, aby znaleźć właściwe rozwiązanie. Czy my też musimy popełniać tyle błędów? Powiem Ci coś: ja nie chcę tyle razy przewrócić się, tracić tylu kontraktów, wspaniałych pracowników, kontrahentów, czekać do późnej starości, aby wypowiedzieć te słowa: „Gdzie jest moje życie, czy ono tak musiało wyglądać?”

Pewien człowiek powiedział te znamienite słowa: „Człowiek mądry uczy się na swoich błędach, człowiek sprytny uczy się na cudzych błędach, człowiek głupi nigdy się nie uczy.”.

Pamiętasz, jak pytałem Cię, czy słyszałeś takie słowa „Wierzę w Ciebie, dasz radę, uda Ci się”? Do 9 roku życia, słyszymy średnio 9 tysięcy razy „Nie uda Ci się, nie dasz rady, nie ruszaj, zostaw.”.

Są tylko dwie możliwości: miałeś wspaniałych rodziców, którzy wierzyli w Ciebie, kochali i bezkrytycznie akceptowali lub wspaniałe środowisko, które nigdy Cię nie krytykowało, nie poniżało i mówiło same wspaniałe rzeczy na Twój temat. Oczywiście, taka sytuacja byłaby spełnieniem marzeń.

Każdy w podświadomości ma zachowane negatywne wzorce, do których się odwołuje. To Twój dawno zapomniany przyjaciel, koleżanka, która odnosi sukcesy w konkurencyjnej firmie, rodzice, którzy starali się jak mogli, telewizja czy gazety.

9 tysięcy razy „Nie uda Ci się” wystarczy, abyś nigdy nie zasmakował czym jest sukces. Dlatego konieczne jest poznanie seminarium i treści książki „Odrodzenie Feniksa”.

Jeśli rzeczywiście chcesz skorzystać z tej książki, nie wyobrażaj sobie, że wystarczy ją raz przekartkować. Po uważnym przeczytaniu powinieneś co miesiąc poświęcać kilka godzin na powtórzenie.

Wiem, że na początku będzie Ci trudno postępować zgodne z tymi regułami przez cały czas, jednak Twój wysiłek przyniesie Ci olbrzymie owoce.

Od wieków ludzie zadawali jedno pytanie: „Dlaczego jedni ludzie osiągają większy sukces od innych?”. Tysiące pisarzy, myślicieli, filozofów, trenerów zainwestowało miliony dolarów i godzin na szukanie tej odpowiedzi!

Dlaczego inni ludzie zarabiają więcej, mają więcej przyjaciół, cieszą się lepszym zdrowiem i posiadają większą satysfakcję z życia?

Czym jest Pełen Sukces?

Zanim zaczniemy, musimy się skupić na 6 najważniejszych punktach sukcesu. Dla wszystkich są one takie same. Słyszałem to setki razy i setki razy analizowałem. Mówi o tym Zig Ziglar w swoim „Born to Win”; Brian Tracy w „Psychology of Achievement”, przekazuje to również Anthony Robbins w swoim „Power to Influence”.

1. Spokój ducha.

Wszyscy najwięksi przywódcy duchowi, psychologowie, filozofowie pokazują, jak można osiągnąć upragniony spokój ducha. Innymi słowy - mówiąc „spokój ducha”, mam na myśli: wolność od strachu, wolność od gniewu, wolność od winy.

Jest to zresztą największy problem XXI wieku.

Chodzi o to, że kładziesz się spać ze spokojem ducha i wstajesz z takim samym pozytywnym nastawieniem.

2. Zdrowie oraz wysoki poziom energii witalnej.

Gdy nie mamy zdrowia, samopoczucie jest niskie, nigdy nie będziemy w pełni się cieszyć życiem.

Nie osiągniemy także nigdy spokoju ducha.

3. Stosunki międzyludzkie.

To jak zachowujemy się w stosunku do innych. Jak bardzo jesteśmy pomocni, lubiani.

4. Finansowa wolność.

Pod pojęciem finansowa wolność mamy na myśli, że masz tyle pieniędzy, że nie musisz się o nie martwić. Dla jednej osoby to będzie 40 tysięcy rocznie, dla innej 500 tysięcy rocznie. Głównym założeniem jest jednak to, że nie martwisz się tutaj o przetrwanie do „pierwszego”. Nie można cieszyć się życiem, gdy martwisz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapłacenie rachunków.

5. Cele i ustalone wartości.

Żeby w pełni funkcjonować jako ludzie musimy mieć cele, do których dążymy i znać wartości, które reprezentujemy.

6. Samorealizacja

którą Maslow określił w swojej piramidzie potrzeb. Cokolwiek jesteś w stanie sobie wyobrazić o sobie, możesz to osiągnąć. Czy realizujemy swój pełen potencjał?

Żyjemy w najbardziej bogatym okresie historii, jaki ludzkość zna. Nasz standard życia jest tak wysoki, że 50 lat temu moglibyśmy tylko pomarzyć o takim. Jednak są ludzie, którzy żyją w krańcowej desperacji, są niezadowoleni ze swojej pracy, niezadowoleni ze swojego życia, rodziny, znajomych, palą, piją za dużo. Dlaczego tak jest? Rodzimy się bez podręcznika. Wyobraź sobie, że obok Ciebie siedzi fachowiec, który dostarczył Ci instrukcję obsługi i krok po kroku pokazał, jak wgrać najnowsze oprogramowanie oraz jak po tym systemie swobodnie się poruszać. Gdy zaczniesz poruszać się jak ekspert, zrobisz postępy w Twojej pracy, jakość i ilość wyników osiąganych będzie się stale zwiększać.

Wiem, że chcesz więcej od życia. Chcesz polepszyć stosunki międzyludzkie. Każdy chce być szczęśliwszy, zdrowszy, posiadać zabezpieczenie finansowe, mieć dobre stosunki z rodziną.

Mam dla Ciebie wyzwanie. Musisz przejąć kontrolę nad każdym aspektem Twojego życia. Twoim zadaniem będzie korzystanie z tej wiedzy, którą tu zdobędziesz, a nie tylko wysłuchanie jej. Moim pytaniem dla Ciebie jest: jak możesz natychmiast przejąć kontrole nad swoim życiem? Każdy ma z nas talent, dar, umiejętności, które czekają tylko, aby je odkryć. Jestem wielce podekscytowany, że razem będziemy pracować nad Twoimi umiejętnościami.

Do zobaczenia na szczycie

Nikodem Marszałek

ZOBACZ PODOBNE EBOOKI:


Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba