Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Zarządzanie czasem - Artykuły » Nie mam czasu

Nie mam czasu

Drukuj | 09 marzec 2011 | Autorem artykułu jest Natalia Borusiak | Materiał pochodzi z www.dlasiebie.pl Nie mam czasu

Czasem nie wiem jak zarządzać czasem, czasem nie wiem jak czas płynie, czasem zdaje mi się, że za szybko. Czasem dochodzę do wniosku, że jedynym celem naszego życia jest walka z czasem. Jest wiosna, taka prawdziwa wiosna. Wychodzę na werandę i właśnie ją zauważyłam. Ten delikatny wietrzyk, muskający mą zmęczoną twarz, te zielone, niczym groszek, pąki na drzewach, a w oddali nieprzyjemny szum codzienności.

To jest moment, w którym chce mi się żyć. Tak właściwie, to teraz wszystko zdaje się rozmazywać, oddalać, a ja mam ochotę zasnąć w bujanym fotelu, przykryta po uszy kocem w czerwoną kratę. Chcę, żeby ten wiatr, dokładnie tak jak teraz, już zawsze rozwiewał moje włosy.

Nagle mam ochotę krzyczeć. Chcę oznajmić całemu światu, do czego jestem zdolna. Chcę zatrzymać czas. Albo go zatrzymam, albo pozwolę mu pełznąć. Wiem, że muszę stoczyć z nim walkę. Będzie ona wyrównana, może nawet przewaga będzie po jego stronie. On zasługuje na śmierć, ale taką w męczarniach.

Co to ma w ogóle znaczyć? Dlaczego to on o wszystkim decyduje? Dlaczego nie mogę tego robić ja? Ja chcę decydować o moim życiu, a on mną po prostu pomiata.

No już. Koniec przemyśleń. Wystarczy na dziś, bo muszę jeszcze iść i wykonać dwa raporty. W sumie to przydałoby się jeszcze zrobić na jutro obiad, albo nie... z braku czasu pójdę do KFC i napcham się tym tłustym żarciem, zmieszanym z coca-colą. Już prawie zapomniałam, że dzisiaj muszę umyć okna.... i naoliwić zawiasy w tych starych, skrzypiących drzwiach.

Czas leci, a ja stoję na tej werandzie i w myślach myję samochód, układam włosy, maluję paznokcie, kroję warzywa na sałatkę, myję psa, kupuję nowe lustro, bo wczoraj zbiłam stare, jadę do chłopaka, potem do mamy, musze zrobić makijaż siostrze, bo idzie na zabawę. Jestem zmuszona do kupna nowych butów i w końcu muszę się kiedyś wyspać i wyprasować ciuchy! Potem muszę jeszcze jechać na basen, wypożyczyć książki z biblioteki, których i tak z pewnością nie przeczytam, bo nie mam czasu. Za chwilkę jeszcze muszę się umyć i zrobić pranie, potem czeka na mnie jeszcze zmywanie naczyń. Przydałaby się ta zmywarka...

Książki jednak nie wypożyczę, tylko kupię film na DVD. Będę go oglądać i jednocześnie moczyć nogi w wodzie. W jednej ręce będę trzymała żelazko, a w drugiej kawę, bo nie wiem, czy się wyśpię. W sumie to mam pewność, że się nie wyśpię... Do mamy pojadę z chłopakiem, mam nadzieję, ze tym razem nie będą się kłócili. Tam umaluję swoją siostrę i przy okazuj zrobię sobie fryzurę. Raporty zrobi na laptopie, ale to dopiero w nocy. Musiałabym jeszcze pomyśleć nad uporządkowaniem ogródka, bo cały zarósł chwastami. Na ogrodnika mnie nie stać. Muszę zapisać się jeszcze na kurs języka angielskiego, bo inaczej wyrzucą mnie z pracy. Zapomniałam o prezencie na walentynki i urodzinach brata! Muszę jeszcze wyczyścić ręcznie te buty z NIKE. Zapomniałam jeszcze o porządku (raczej bałaganie) na strychu. Może się przeprowadzę do bloku? Będzie oszczędniej i mniej będę musiała sprzątać. Zapomniałam o zapłacie rachunku za komórkę, która i tak jest niezdrowa dla organizmu. Zaraz powyłączam światła w domu, bo za dużo plącę za prąd.

Będę musiała zrobić jeszcze setki innych rzeczy i nawet się nie wyśpię. A co z przyjaciółmi? Tak dawno ich nie widziałam... Może przejdę się z nimi na jakąś imprezę? W sumie to nie mam na to czasu. Trzeba wymazać to z mojej głowy. Nawet nie mam czasu na pójście do kosmetyczki, na którą i tak mnie nie stać. W sumie to mam ochotę wypić sobie dzisiaj coś mocniejszego, ale znów nie mogę sobie pozwolić na porannego kaca...

Jedną dobrą stroną tego życia jest to, że rzuciłam palenie. Nie miałam na nie czasu ani kasy. Tak w ogóle to muszę przestać myśleć, bo to jest nieopłacalne i zajmuje za dużo miejsca w mózgu. Idę... Pracuję... Prawie nie śpię... Poza tym nie robię nic innego. Tylko teraz na chwilkę przystanęłam na tej werandzie i zaczęłam rozmyślać, lecz to wszystko psuje, bo tracę cenny czas. Co ja powiedziałam? “cenny”? Przecież on w ogóle na takie miano nie zasługuje. On jest po prostu przeklęty, ale i tak muszę się mu podporządkować i ruszyć do roboty...

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY:
ZOBACZ TEŻ:

Cele życiowe - właściwa perspektywa

Jak najczęściej określamy cele życiowe? Najpierw zabieramy się za te krótkoterminowe, na końcu te najodleglejsze.

Cele życiowe - właściwa perspektywa

Siedem Kroków Do Sukcesu Briana Tracy

Zdyscyplinuj siebie do robienia rzeczy, które wiesz że powinieneś robić aby być najlepszym w swojej dziedzinie.

Siedem Kroków Do Sukcesu Briana Tracy

Zapisuj cele

Ustalanie celów to taka umowa, którą zawierasz ze swoją gorszą – leniwą, zwlekającą, narzekającą i zniechęcającą cię – stroną.

Zapisuj cele

Cele życiowe

Życie to nieustanny ruch. Zmiany dokonują się na każdej płaszczyźnie i w każdej chwili.

Cele życiowe

Strategia osiągnięcia celu

Dużo wysiłku kosztowało Cię wyznaczenie sobie celu.

Strategia osiągnięcia celu

Jak przemóc się do działania

Wstajesz sobie rano i myślisz: „Pora coś zmienić w moim życiu, pora zrobić tak, by wreszcie ...”.

Jak przemóc się do działania


Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba