Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Historie ludzi sukcesu » Milioner przed dwudziestką

Milioner przed dwudziestką

Drukuj | 19 marzec 2011 | Tekst pochodzi z mamBiznes.pl autorstwa Łukasz Nomejko

Kobieta z nosem do biznesuSwoje pierwsze pieniądze zarobił sprzedając ręcznie wytwarzane zaproszenia okolicznościowe. Już wtedy wiedział, że własny biznes to jest właśnie to co chce w życiu robić. Handlował lalkami, zarabiał na e-mailach, sprzedawał reklamy, a wieku 23 lat wydał swoją książkę. Mowa o Cameronie Johnsonie, przedsiębiorczym młodzieńcu, który swój pierwszy milion dolarów zarobił przed dwudziestym rokiem życia. To niewiarygodne, ale swój pierwszy biznes Cameron zrobił w wieku 9 lat.

Chłopiec dostrzegł, że jego rodzicom z wielkim trudem przychodzi wykonywanie zaproszeń na imprezy okolicznościowe. Jak na prawdziwego przedsiębiorcę przystało wziął, więc kolorowy papier, klej, nożyczki i rozpoczął mini produkcję kartek. Rodzicom pomysł się spodobał dzięki czemu młodzieniec zarobił swoje pierwsze pieniądze. Wykonywane przez niego zaproszenia szybko znalazły uznanie sąsiadów i znajomych co przełożyło się na większą ilość zleceń. –W wieku 9 lat byłem chyba jednym z najmłodszych przedsiębiorców na ziemi – śmieje się Cameron.

Biznes na barbie

Pomysł na kolejny biznes przyszedł niespodziewanie. Pewnego dnia chłopiec dostrzegł na serwisie Ebay.com bardzo duże zainteresowanie lalkami z kolekcji Beanie Babies. Lalki pochodziły z unikalnej serii dlatego klienci byli skłonni płacić za nie kwoty kilkukrotnie przekraczające pierwotną cenę. Cameron przypomniał sobie wówczas, że dokładnie takie same lalki ma jego siostra. Zaoferował jej 100 dolarów za cały komplet co okazało się kwotą nie do odrzucenia. Zakupioną kolekcję szybko sprzedał za 1000 „zielonych” i tak rozpoczął się hurtowy skup lalek pod nazwą Chears and Tears. Handel lalkami pozwolił młodemu przedsiębiorcy zarobić 50 000 dol., które przeznaczył na kolejny biznes.

3 tys. "zielonych" miesięcznie

Był nim serwis My EZ Mail, który pozwalał przekazywać pocztę elektroniczną do odbiorcy bez zdradzania danych osobowych. Idea projektu chodziła po głowie młodzieńca od dłuższego czasu i dzięki zarobionym pieniądzom mógł wcielić ją w życie. Przede wszystkim stać go było na zatrudnienie programisty, który przekuł pomysł w działającą aplikację. Przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę. Popularność aplikacji rosła, co przyciągało klientów zainteresowanych wykupieniem reklamy. W krótkim czasie zarobki Camerona sięgnęły 3000 dol. miesięcznie.

Razem raźniej

Po okresie działania w pojedynkę młodzieniec połączył siły dwójką innych nastoletnich biznesmenów, Aaronem Greenspanem i Tomem Kho. Wspólnie powołali do życia firmę Surfingprices.com zajmującą się reklamą internetową. Przedmiotem działalności serwisu było oferowanie reklam wyświetlanych u góry ekranów przeglądarek internetowych. Model biznesowy był prosty. Za pobranie aplikacji reklamowej i zgodę na wyświetlanie banerów na swoim monitorze użytkownik otrzymywał 20 centów na godzinę. Wynagrodzenie było częścią kwoty płaconej przez reklamodawcę.

Piramida

Do pozyskania klientów chłopcy wykorzystali stary jak świat mechanizm piramidy finansowej. Za nakłonienie nowego użytkownika do korzystania z Surfingprices.com osoba polecająca otrzymywała 10 proc. jej zysków. W ten sposób sieć się rozrastała a mogli liczyć rosnące zyski przy minimalnym nakładzie pracy. Po niedługim czasie serwis został zauważony przez takie firmy jak DoubleClick czy Advertising.com, z którymi młodzieńcy podpisali umowę na dostarczanie reklam.

Mimo młodego wieku i braku doświadczenia w biznesie na taką skalę, chłopcom udało się wynegocjować bardzo dobre warunki. Zgodnie z umową, otrzymywali aż 70% wpływów reklamowych, podczas gdy pośrednicy musieli się zadowolić jedynie 30% zysków. Co prawda młodzi biznesmeni z zarobionych pieniędzy musieli jeszcze zapłacić osobom oglądającym reklamy, ale i tak Surfingprices.com była dla nich maszynką do zarabiania. – Co miesiąc odbierałem czeki na 300-400 tys. dolarów – wspomina Cameron. Warto przypomnieć, że miałem wtedy 15lat – śmieje się chłopiec.

Mimo iż biznes się kręcił a reklamodawców przybywało, chłopcy postanowili sprzedać firmę. Kwoty transakcji nie chcą ujawnić, ale na pewno dzięki niej zostali młodymi milionerami. Choć Cameron Johnson nie porzucił biznesu i nadal realizuje nowe pomysły to więcej czasu obecnie spędza promując ideę przedsiębiorczości oraz swoją książkę „Wyjdź ludziom naprzeciw”. I pomyśleć, że nasz bohater ma dopiero 23 lata.

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY:


Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba