Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Historie ludzi sukcesu cz. 2

Historie ludzi sukcesu cz. 2

John Davison Rockefeller
John Davison Rockefeller

ur. 8 lipca 1839 w Richford w stanie Nowy Jork, zm. 23 maja 1937 w Ormond Beach w stanie Floryda - amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Obecnie uważany za najbogatszego człowieka w historii, którego majątek w chwili śmierci ocenia się (w przeliczeniu na dzisiejszą walutę) na 318 mld. dolarów. John był drugim dzieckiem z szóstki dzieci Williama Avery Rockefellera (ur. 13 listopada 1810, zm. 11 maja 1906) i Elizy Davison (ur.12 września 1813, zm 28 marca 1889). Jego ojciec zwany "Big Bill" był oszustem, który udając lekarza cudotwórcę, sprzedawał eliksir własnej produkcji rzekomo leczący raka. Według genealogów jego korzenie sięgały francuskiego hugenota, który wskutek prześladowań jakie dotknęły tę grupę wyznaniową, uciekł w XVI wieku z Francji do Niemiec. Matka Johna, z kolei była baptystką, która stała się wzorem dla przyszłego magnata finansowego.

Napoleon Hill
Napoleon Hill

urodził się w 1883 roku w ubogiej rodzinie, mieszkającej w jednopokojowej drewnianej chacie w stanie Wirginia. Gdy umarła mu matka, ojciec szybko ożenił się ponownie, a macocha okazała się dla dziewięcioletniego Napoleona życiowym przewodnikiem. Pod jej wpływem, jako kilkunastoletni chłopiec, rozpoczął pracę reportera w gazecie. Jego oryginalny styl zwrócił uwagę Roberta L. Taylora (właściciela czasopisma „Bob Taylor’s Magazine”), który postanowił zaangażować go do pisania artykułów na temat historii sukcesu sławnych ludzi. Zarobki uzyskiwane w ten sposób Hill zamierzał przeznaczyć na opłatę studiów.

Historia sukcesu sklepu Amazon.com
Historia sukcesu sklepu Amazon.com

Kiedy Jeff Bezos, wówczas 30 letni analityk finansowy, rozpoczął w 1994 roku pierwsze prace nad stworzeniem księgarni internetowej nie przypuszczał pewnie, że stanie się ona w ciągu kilku lat największym sklepem on-line i jedną z 500 największych firm świata. Dziś Amazon.com to przykład jak z garażowej firmy stworzyć globalnego giganta, którego wartość szacowana jest nawet na 24 miliardy dolarów. Jak więc powstała potęga największego na świecie e-sklepu?

Warren Edward Buffett
Warren Edward Buffett

(ur. 30 sierpnia 1930 w Omaha) – amerykański inwestor giełdowy, w 2009 znajdujący się na drugim miejscu najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes. Jest synem republikańskiego kongresmena Howarda Buffetta. Od najmłodszych lat Buffett miał smykałkę do interesów, jako sześciolatek kupował sześciopaki coca-coli po 25 centów, rozdzielał je i sprzedawał po 5 centów za butelkę. Kiedy miał 12 lat przeniósł się wraz z rodzicami do Waszyngtonu. Tam zajął się roznoszeniem gazet, zarabiał 175 dolarów miesięcznie. W wieku 14 lat kupił 40 akrową działkę w Nebrasce,którą wydzierżawił. Buffett studiował w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii, przeniósł się na Uniwersytet Nebraski, a później do Columbia Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk ekonomicznych. Strategia inwestycyjna Warrena Buffeta polega na nabywaniu dużych pakietów akcji niewielkiej liczby doskonale poznanych przedsiębiorstw.

Dale Breckenridge Carnegie
Dale Breckenridge Carnegie

właściciel Carnegey (ur. 24 listopada 1888 w Maryville w stanie Missouri, zm. 1 listopada 1955) - amerykański pisarz z zakresu psychologii i historii. Pochodził z biednej farmerskiej rodziny. Był drugim synem Jamesa Williama Carnagey'a i Amandy Elizabeth Harbison. Jego młodość upłynęła mu na wstawaniu o 4 rano aby wydoić krowy. Ukończył edukację w Kolegium Nauczycielskim w Warrensburgu. Po ukończeniu kolegu prowadził kursy korespondencyjne. Potem zaczął sprzedawać bekon oraz zupki dla Armour & Company.

Robert Cialdini
Robert Cialdini

Prof. Robert Cialdini stopień doktora uzyskał na University of North Carolina, habilitację na Columbia University. Jako visiting professor wykładał na Ohio State University, the University of California, the Annenberg School of Communications oraz the Graduate School of Business of Stanford University. Prowadzi pracę naukową i dydaktyczną na Stanowym Uniwersytecie w Arizonie. Do rewelacyjnych odkryć doszedł nie tylko poprzez typową pracę badawczą akademickiego naukowca, ale prowadząc również tzw. obserwację uczestniczącą.

Klocek LEGO
Historia najsłynniejszych klocków świata

Klocki LEGO. Kto z nas nie bawił się nimi w młodości. Posiadanie choćby jednego opakowania tych niezwykłych zabawek było marzeniem każdego dzieciaka. LEGO podbiły serca milusińskich na całym świecie o czym najdobitniej świadczy fakt, że dziś na jednego mieszkańca ziemi przypada 62 klocki a ich producent stał się światowym gigantem na rynku zabawek. I pomyśleć, że droga do biznesowego sukcesu zaczęła się kilkadziesiąt lat temu od produkcji drewnianych zabawek w przydomowym warsztacie.

Historia sukcesu serwisu eBay.com
Historia sukcesu serwisu eBay.com

Kto z Was wie, że twórca największej on-line’owej platformy aukcyjnej świata jest z pochodzenia Irańczykiem? Zwykliśmy wiązać największe biznesowe historie sukcesu z amerykanami – i choć Pierre Omidyar, mieszka od wielu lat w USA, to jego historia pokazuje, że nie trzeba urodzić się w USA (można – jak Pierre we Francji), aby zostać milionerem.



Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba