Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Motywacja - Ebooki » Gra o życie

Gra o życie

Drukuj | 17 marzec 2011 | Materiał jest recenzją z www.osiagcz.info oraz jest fragmentem ebooka autorstwa Dariusz Skraskowski

Gra o życie

"Człowiek wygrywa życie, jeśli pragnie tego, czego może dokonać i dokonuje tego, czego pragnie." - Dariusz Skraskowski

Od: Dariusz Skraskowski

Drogi czytelniku!

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek odkładać coś w nieskończoność, choć wiedziałeś że i tak będziesz musiał to zrobić?

A teraz wyobraź sobie, że łatwo i szybko motywujesz się do działania. Ze zdziwieniem zauważasz, że w biegu robisz rzeczy, które odkładałeś na później. Tak właśnie działa największy w historii sekret motywacji.

Słyszałeś może, że 90% procent zaplanowanych działań nie dochodzi do skutku właśnie z powodu odkładania na później?

Czytając tego e-booka dajesz sobie szansę na osiągnięcie rezultatów, o jakich niektórzy mogą tylko pomarzyć.

Kto jeszcze chce poznać największy w historii sekret motywacji?

Czytając tego e-booka dowiesz się: jak zamienić problemy w kuszące pragnienia; jak skojarzyć cierpienie z obecnymi problemami i przyjemność z osiąganiem pragnień; jak uwolnić się od balastu emocjonalnego i doświadczyć energii wdzięczności; jak zachować spokój i podejmować natchnione działania.

Dlaczego tak nieliczni potrafią skutecznie motywować się do działania?

Jeszcze kilka lat temu sam zadawałem sobie dokładnie takie pytanie. Efekty jakie wówczas osiągałem, były dalekie od zadowalających. Przyznam się szczerze - doprowadzały mnie do wielkiego stresu i zmartwień.

Na szczęście czasy, gdy miałem wspaniałe pomysły, które odchodziły w zapomnienie - minęły. Kilkaset przeczytanych książek, ciągłe zdobywanie wiedzy o skutecznej motywacji sprawiły, ze dzisiaj uczę w jaki sposób skutecznie motywować się do działania.

Chcę podzielić się z Tobą praktyczną wiedzą. Dlatego napisałem e-booka ”Gra o Życie. Największy w historii sekret motywacji.”

Tylko wyobraź sobie, jakby to było, gdybyś wiedział co zrobić, aby zmotywować się do zrobienia czegoś, co jest naprawdę ważne dla Ciebie.Jak by to było, gdybyś mógł w ciągu kilku minut zebrać siły i zrobić coś, co odkładasz od jakiegoś czasu. Tylko pomyśl ile oszczędziłoby to zmartwień, trosk i nerwów.

I gdy tak czytasz te słowa, możesz pomyśleć o czymś, co pragniesz zrobić dla siebie, rodziny, firmy lub przyjaciół. Być może zaczynasz uświadamiać sobie, że jest jedna taka rzecz, która jest dla Ciebie najważniejsza.

Gdy myślisz o tym, zaczynasz odczuwać, że jeśli tego nie zrobisz, będziesz bardzo cierpieć. Pomyśl tylko, ile będzie Cię kosztowało odkładanie tego na później. Zobacz ile stracisz, jeśli tego nie zrobisz. Uświadom sobie straty, jeśli chodzi o Twoje zdrowie, Twoje relacje z rodziną, Twoje osiągnięcia zawodowe, Twoje złe samopoczucie, Twoje finanse. Zaczynasz uświadamiać sobie, że odkładanie tego na później kosztowało Cię już zbyt wiele cierpienia. Czujesz, że sprawia to cierpienie teraz i będzie przysparzało wiele cierpienia w przyszłości.

A teraz pomyśl o tym, co dobrego wydarzy się w Twoim życiu, gdy już to zrobisz. Tylko wyobraź sobie, jak korzystnie wpłynie to na Twoje zdrowie, Twoje relacje z rodziną, Twoje sukcesy zawodowe, Twoje relacje z przyjaciółmi, Twoje finanse.

I gdy tak myślisz o tych dobrych rzeczach, zaczynasz odczuwać silną potrzebę, aby to zrobić.

Wiele osób podliczyło koszty odkładania ważnych rzeczy na później i korzyści wynikające z działania. Zaczęły grę i wygrały bezcenne nagrody: dobre zdrowie, spokój ducha, wielką radość i większe pensje.

Co zyskasz dzięki lekturze tego e-booka i poprzez wykonanie podanych w nim ćwiczeń?

Automotywacja stała się jedną z niezbędnych umiejętności pozwalających zdobywać to, czego pragniesz. Różne badania pokazują, ze tylko osoby potrafiące wciąż od nowa motywować się do działania, osiągają sukcesy, dobrze zarabiają i potrafią cieszyć się życiem.

Właściwie każda sprawa, którą załatwiasz, nie obędzie się bez motywacji. Każdego dnia załatwia się setki milionów spraw. Codziennie miliony osób starają się na różne sposoby motywować się do działania. To bardzo cenna umiejętność, która może doprowadzić Twoje życie osobiste i zawodowe do rozkwitu lub do upadku. Ucząc się, jak szybko i skutecznie motywować się do działania, możesz żyć pełnią życia.

Zapewne chcesz poznać odpowiedzi na poniższe pytania...

 • Jak zamienić problemy w kuszące pragnienia?
 • Jak skojarzyć cierpienie z problemami i przyjemność z realizacją pragnień?
 • Jak uwolnić się od emocjonalnego balastu i poczuć w sobie energię wdzięczności?
 • Jak akceptować rzeczy niezależne od nas i podejmować natchnione działania?
 • Jak tę wiedzę i umiejętności wykorzystać praktycznie?

W poradniku ”Gra o życie. Największy w historii sekret motywacji.” podsumowałem swoje ponad 12 letnie doświadczenie w odkrywaniu najskuteczniejszych technik motywacji. W swoim życiu codziennie korzystam z opisanych w e-booku 4 kroków do rozpalania w sobie i innych ognia motywacji.

E-book zawiera 4 lekcje mojego autorstwa, inspirowane twórczością Anthonego Robbinsa i Joe Vitale. Zawiera wiele cennych wskazówek, które są wzbogacone ćwiczeniami. Pokazują one praktyczne zastosowania danej myśli. Liczne pytania i instrukcje typu krok po kroku ułatwiają realizację zadań.

Poradnik jest podzielony na cztery części robocze.

Krok 1. Kuszące pragnienia. Ten krok nauczy Cię, jak zamienić problemy w kuszące pragnienia.

Krok 2. Silne motywy. Ten krok nauczy Cię, jak skojarzyć cierpienie z problemami i przyjemność z realizacją pragnień.

Krok 3. Genialne sposoby. Ten krok nauczy Cię, jak uwolnić się od emocjonalnego balastu i poczuć w sobie energię wdzięczności.

Krok 4. Natchnione działania. Ten krok nauczy Cię, jak akceptować rzeczy niezależne od Ciebie i podejmować natchnione działania.

Czy te lekcje będą działać w Twoim przypadku?

To zależy od Ciebie. Ja daję narzędzia. Od Ciebie zależy, jak będziesz z nich korzystać. Jeśli chcesz jak najwięcej skorzystać z tego e-kursu, zastosuj jedną podstawową zasadę, ważniejszą od innych. Stosując ją zdziałasz cuda.

Jaka to zasada?

Jest bardzo prosta: rozwiń w sobie głębokie pragnienie, niezłomne postanowienie, że chcesz poznać największy w historii sekret motywacji.

Po prostu pamiętaj, jak ważne to jest dla Ciebie. Pomyśl tylko, że kiedy poznasz ten sekret, rozpalisz swój wewnętrzny ogień motywacji, jakże potrzebny do realizacji Twoich pragnień.

A teraz zapraszam do odkrywczej podróży po kluczowych obszarach motywacji ... Wybierz te elementy, które pasują do Twojej sytuacji życiowej. Rozwiń je! Opieraj się na zdobytych doświadczeniach – są one kopalnią wartościowych informacji. Przecież najlepszym dowodem, że system 4 kroków działa, będzie Twoje życie.

Poniżej fragment ebooka.

Wyznaczenie celu jest pierwszym krokiem na drodze przekształcania niewidzialnego w widzialne – podstawą osiągania wyników.

Kierunek, w którym zmierzamy, jest o wiele ważniejszy niż kolejne osiągane rezultaty. Kiedy odkryjesz czego pragniesz, poświęcasz temu wiele emocji. Skupiając się na tym, w końcu zauważasz możliwości na swojej drodze życia. Zaczyna działać wybiórcze postrzeganie, co pozwala dostrzegać okazje służące realizacji pragnienia.

To potężne podejście do zdobywania tego, czego pragniesz. Takie podejście cechuje ludzi wszelkich dziedzin życia, którzy konsekwentnie osiągają to, czego pragną – w sposób zgodny z otaczającymi ich ludźmi.

Pamiętaj, że to kim jesteś i kim chcesz być, to pragnienia mające największą siłę oddziaływania. Ponieważ działamy zgodnie z naszym poglądem na temat tego, kim jesteśmy. Dzieje się tak dlatego, że jedną z najsilniejszych sił kierujących człowiekiem jest potrzeba konsekwencji.

Na początek przyjrzyj się dokładnie Twojej obecnej sytuacji. Odkryj, czego nie chcesz dłużej znosić w swoim życiu. Weź pod uwagę role, które odgrywasz w dowolnej sferze swojego życia: osobistej (np. twórca, badacz, odkrywca, mędrzec); rodzinnej (np. mąż, syn, brat, wujek); zawodowej (np. sprzedawca, konsultant, doradca, trener) lub społecznej (np. inicjator, przyjaciel, kolega, sąsiad).

Zrób swoją listę problemów. Listę tego, czego za wszelką cenę chcesz uniknąć.

Przykłady:

- nie chcę mieć kłopotów finansowych,

- nie chcę chorować,

- nie chcę się zamartwiać drobiazgami,

- nie chcę unikać ludzi,

- nie chcę być sam,

- nie chcę kłócić się ze znajomymi,

- nie chcę mieszkać w tym miejscu,

- nie chcę tutaj pracować.

Masz już swoją listę problemów? Jeśli jeszcze nie masz wypisanych problemów, wróć do powyższego ćwiczenia. To bardzo ważne. Lista problemów to tak naprawdę odwrócona lista naszych pragnień. Znajomość swoich problemów może być siłą dającą rozpęd do podróży w kierunku Twoich pragnień. Wystarczy tylko znaleźć przeciwieństwo dla każdego problemu.

Sporządź listę pragnień. Weź swoją listę problemów i dopisz przeciwieństwo do każdego z punktów. Sztuka polega na zamianie tego, czego unikasz, na coś, czego pragniesz. Zacznij skupiać swoją uwagę nie na obecnej sytuacji, tylko na pragnieniach. Napisz, czego pragniesz zamiast problemu.

Przykłady:

 • nie chcę kłopotów finansowych – zmieniasz na – chcę prowadzić dostatnie życie,
 • nie chcę chorować – zmieniasz na – chcę cieszyć się dobrym zdrowiem,
 • nie chcę się zamartwiać – zmieniasz na – chcę cieszyć się życiem,
 • nie chcę unikać ludzi – zmieniasz na – chcę spotykać się z ciekawymi ludźmi,
 • nie chcę być sam – zmieniasz na – chcę mieć partnera życiowego,
 • nie chcę kłócić się ze znajomymi – zmieniasz na – chcę dobrych relacji z ludźmi,
 • nie chcę mieszkać w tym miejscu – zmieniasz na – chcę mieszkać w ..........,
 • nie chcę tutaj pracować – zmieniasz na – chcę pracować w ..........

To jest sztuka polegająca na zamianie tego, czego nie chcesz, na to czego pragniesz. Wystarczy, że zamienisz wyżej podane zdania na przeciwne. Zapisz ich antytezy, a obecne problemy pomogą odkryć Twoje pragnienia.

Tak to już jest w życiu, że jeśli skupiamy się na problemach, mamy więcej problemów. Jeżeli świadomie nie wybierasz, gdzie chcesz pójść, idziesz w kierunku nieświadomych problemów. Jeżeli skupiasz się na obfitości, dostajesz więcej obfitości. Nasze postrzeganie staje się magnesem, który ciągnie nas w kierunku, na którym skupiamy swoją uwagę.

Czasami ludzie wypisując swoje pragnienia, czują się tak, jakby mieli je spełnić kosztem innych ludzi. Dlatego pisząc swoje pragnienia, uświadom sobie, że innym ludziom należy się również wiele dobrego w życiu. Dopilnuj, aby nie osiągać swoich celów kosztem innych. A najlepiej, jeśli wszystkie osoby uczestniczące w realizacji Twoich pragnień będą na tym korzystać. Wspieranie innych może stać się inspiracją na całe życie. Chcesz przecież, aby inni też spełniali swoje pragnienia. Naszym zadaniem jest po prostu uczciwie poprosić o to, czego pragniemy.

Podejmij decyzję, do czego będziesz dążyć w życiu z pełną determinacją. Ustal granicę poziomu życia, której nie przekroczysz bez względu na to, co się dzieje. Następnie zobowiąż się do osiągnięcia tego celu wobec ludzi, których szanujesz i cenisz.

Koncentracja daje siłę. Skupiona uwaga działa jak laser, który usuwa nasze problemy. Jeśli konsekwentnie skupiamy się na rzeczach dla nas najważniejszych, potrafimy wypracować unikalne rozwiązania pozwalające radzić sobie z przeszkodami.

Przejrzyj więc Twoją listę i wybierz jedno pragnienie, które najbardziej Cię pociąga. Wybierz najważniejsze pragnienie, które chcesz spełnić.

Możesz teraz zapisać pragnienie na kartce i włożyć ją do kieszeni, portfela lub torebki. Robiąc tak nieświadomie będziesz przypominać sobie, czego pragniesz. Intuicyjnie zaczniesz podążać w tym kierunku.

Odpręż się. Właśnie nasionko pragnienia zostało zasiane w Twoim umyśle. Reszta kursu pokaże, jak odkryć silne powody do działania, jak dodać światło słoneczne uczuć i jak pielęgnować pragnienie podejmując natchnione działania.

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY:


Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba