Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Sukces - Artykuły » Czytaj jedną książkę na tydzień i odnieś sukces!

Działaj! Czyli czego nauczyłem się od Mistrza Jedi

29 marzec 2010 | Autorem artykułu jest Rafał Lipnicki | Materiał pochodzi z www.besmart.pl Działaj! Czyli czego nauczyłem się od Mistrza Jedi

Czy zdążyłeś już zauważyć, że pewność siebie pomaga w kontaktach z innymi ludźmi, że dzięki niej jesteś lepiej postrzegany, że ludzie, którzy są pewni siebie zwykle są bardziej doceniani i odnoszą większe sukcesy w karierze zawodowej? Chyba tak.
Napoleon Hill pisze, że twoimi osobistymi wrogami powstrzymującymi cię przed sukcesem w życiu są niezdecydowanie, zwątpienie i lęk. Tych „wrogów” Hill określa jako niechlubne trio, którego członkowie są nierozłączni – kiedy pojawi się jeden, dwaj inni czają się tuż obok.

Zabawy na śniegu

Gdy w twoim umyśle pojawi się niezdecydowanie, czyli moment, kiedy nie będziesz wiedział, co robić dalej, oznacza to, że kula śniegu (tu: niepowodzenia) zaczęła się właśnie toczyć i z każdą chwilą powiększa się.

Dlatego tak zachęcam do skrupulatnego planowania nie tylko twoich projektów i większych zamierzeń, ale także nadchodzących dni, tygodni i miesięcy. Zapamiętaj słowa Alexa MacKenziego:

„Podejmowanie działań bez planowania jest przyczyną wszystkich niepowodzeń.” – Alex MacKenzie

Jeśli pozwolisz tej kuli śniegu dalej się toczyć, wkrótce pojawi się zwątpienie. Zaczniesz się zastanawiać, jaki sens ma kontynuowanie albo nawet rozpoczynanie jakiegoś przedsięwzięcia. To dlatego po dniach lub tygodniach wytężonej pracy i wielkiego podekscytowania przychodzi taki moment, kiedy przestaje się chcieć. Halo! Słomiany zapale, mówię o tobie!

Jeśli twoja kula śniegu przebyła już tak daleką drogę, odwołaj się do twojego ważnego powodu, dla którego podjąłeś się jakiegoś postanowienia. Miej swoje wielkie dlaczego w łatwo dostępnym miejscu, abyśmy mógł po nie sięgnąć, kiedy tylko pojawi się cień zwątpienia.

(Nie) bądź osłem

Broń się przed zwątpieniem, które zasiewają w tobie inni. Działaj zdecydowanie, bądź uparty, nie słuchaj innych (ale bądź też rozsądny). Broń się przed negatywnym wpływem ludzi marudnych i widzących wszystko w ciemnych barwach. Ograniczaj swojego kontakty z ludźmi negatywnie nastawionymi do świata i z ultrapesymistami. To oni wstrzymują cię przed śmiałym działaniem, to oni cię zniechęcają i wysysają z ciebie energię i entuzjazm. Czy chcesz, czy nie z czasem przejmiesz ich tok rozumowania.

Zadawaj się z ludźmi, którzy wpływają na ciebie mobilizująco, otaczaj się ludźmi, którzy już osiągnęli sukces i są zadowoleni z tego, co robią. W przypadku, gdy takich nie znasz lub poznać nie możesz – odwołaj się do książek i nagrań motywacyjnych. Naładuj się pozytywnie!

Napoleon Hill pyta, czy nie jest przypadkiem tak, że jakiś człowiek, którego uważasz za przyjaciela, tak naprawdę jest twoim najgorszym wrogiem, bo wywiera na ciebie negatywny wpływ?

Hill stwierdza także, że niestety nie ma prawnych sankcji, które mogłyby zostać nałożone na osoby, które świadomie lub nie zatruwają umysły innych negatywnymi wpływami; takie działania powinny być surowo karane, ponieważ niszczą szanse na uzyskanie dóbr materialnych, które są przecież chronione przez prawo.

Jeśli nie będziesz się bronił przed niezdecydowaniem i zwątpieniem, wkrótce odwiedzi cię lęk, który zamieszka w tobie na dłużej. Lęk w tym przypadku to paraliż przed jakimkolwiek działaniem, niechęć do zrobienia czegokolwiek w kierunku rozwoju (materialnego, duchowego itd.). Nie możesz do tego dopuścić!

Zwalcz niezdecydowanie, zwątpienie i lęk w zarodku, wykreśl ze swojego słownika takie sformułowania jak:

  1. chyba
  2. spróbuję
  3. zobaczymy
  4. pomyśli się

Nic tak skutecznie nie zabija entuzjazmu jak zbyt długie zastanawianie się nad tym, czy aby na pewno twoje przedsięwzięcie w 100% przekujesz w sukces. Nie powątpiewaj nigdy w sukces i nie bądź perfekcjonistą, to nie popłaca.

Zrób to teraz

Mistrz Jedi radzi

Poświęć się w całości temu, co chcesz osiągnąć. Przekuj twój entuzjazm w coś realnego. Nie próbuj, działaj. Niech twoim mottem życiowym będą słowa Yody, Mistrza Jedi:

„Do or do not. There is no try.” [Rób lub nie rób. Nie ma próbowania.] – Yoda, Mistrz Jedi, bohater sagi filmowej Gwiezdne wojny

Nie narzucaj sobie zbędnych barier – jeśli już coś robisz, włóż w to maksimum wysiłku. Chcesz osiągnąć sukces jak najszybciej? Wyobraź sobie, że twoja droga do celu to autostrada. To, że jedziesz po niej 70 km/h zamiast mknąć 140 km/h nie sprawia, że będziesz o wiele bardziej bezpieczny, ale na pewno sprawia, że dotrzesz do celu o wiele później. Wszak i spacerując po parku możesz się przewrócić.

James Arthur Ray powiedział:

„Próbowanie to ponoszenie porażki z honorem.” – James Arthur Ray

Próbowanie to tylko usprawiedliwianie przyszłej porażki, a więc próbowanie to nic innego jak jej wyczekiwanie! Jeśli masz coś próbować zrobić, zgodnie ze słowami Yody – nie rób tego. Poszukaj czegoś innego, czegoś, czemu możesz się w całości poświęcić i przekuć w sukces!Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba